دزدی از کارت خوان

دزدی از کارت خوان

دزدی از کارت خوان – استفاده از کارت های بانکی به جای پول نقد در جامعه بسیار رایج شده است، بنابراین در استفاده از کارت بانکیباید بسیار دقت شودتا امکان سرقت و دزدیاز طریقاین کارت ها به حداقل برسد .

چگونه از کارت بانکی شما سرقت می شود؟

چند صد سال است که در تمام جهان بانک ها امین مردم هستند و اغلب افراد پول های اضافی خود را در آن ها نگهداری می کنند تا هم خطر سرقت آن ها به حداقل برسد و هم پول های راکد، در اقتصاد کشور مورد استفاده قرار گیرند.با وجود اینکه بانک ها نهایت سعی خود را در امانت داری می کنند اما در این بین افرادی نیز هستند که سعی می کنند با انجام کار هایی هم نفعی به شرایط اقتصادی خود داشته باشند و هم اعتماد مردم را نسبت به بانک ها از بین ببرند.

با گسترش استفاده از کارت های بانکی ، جرائم مربوط به کلاهبرداری و سرقت از طریق این کارت ها یا عابر بانک ها و یا دزدی از کارت خوان ها رو به فزونی است. آگاهی از این روش های سرقت، در کم کردن آن ها موثر است.

استفاده از کارت های اعتباری به جای پول نقد مدت هاست که متداول شده و با گسترش استفاده از این کارت ها، روش های کلاهبرداری با آن هم رو به افزایش است.

روش های عجیب وغریبی که اطلاع پیدا کردن مردم از آن ها می تواند تا حد زیادی این جرایم را کاهش دهد.

 

 دزدی از کارت خوان

دزدی از کارت خوان

 

کلاهبرداری با اطلاعات کارت و حساب بانکی 
ساده ترین راه کلاهبرداری از کارت شما، دسترسی به اطلاعات حساب شماست. پس به هیچ عنوان اطلاعات حساب، شماره و رمز کارت خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهید.

همچنین به هیچ عنوان کارت خود را به این افراد نسپارید. از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابر خودداری کنید تا در صورت مفقودی یا ربوده شدن کارت با حساب خالی خود مواجه نشوید.

خودتان کارت بکشید 
حتی الامکان سعی کنید برای خرید با کارت بانکی، خودتان کارت بکشید. یکی از راه های کلاهبرداری از کارت های بانکی ممکن است در خریدهای شما اتفاق بیفتد. و آن کپی کردن کارت شما در زمانی است که کارت خود را به دیگران سپرده اید.

به کارتخوان های رایگان اعتماد نکنید 
در موارد دیگر هم مشاهده شده افرادی با عنوان کارمند بانک به افراد و صاحبان مشاغل مراجعه کرده و تحت عنوان خوش حساب بودن، کارتخوان رایگان در اختیار آن ها قرار می دهند. در یکی از همین موارد سارقان به یک نمایشگاه اتومبیل مراجعه و خود را کارمند بانک معرفی کرده و با ارائه کارتخوان به این فرد، از او اخاذی کرده اند.

دستکاری در کارتخوان ها 
یکی دیگر از راه های سارقان ایجاد اختلال در کارتخوان های مراکز خرید است، برای مثال در یکی از این کلاهبرداری ها، سارقان در فروشگاهی دستگاهی کارتخوان نصب و با اعمال تغییرات و دستکاری در سیستم کارتخوان، کاری کرده بودند تا اطلاعات روی کارت در حافظه دستگاه ذخیره و قابل انتقال به کارتی دیگر باشد.

پس از کپی کردن اطلاعات کارت، کارتی مشابه عابر بانک مالباخته طراحی می کردند و برای دستیابی به رمز کارت این افراد، به بهانه کوتاه بودن سیم دستگاه کارتخوان یا به بهانه های دیگر از مشتری می خواستند رمزکارتش را اعلام کند تا خودشان نسبت به وارد کردن آن اقدام کنند.

حقوق سایبری, مقالات
About موسسه حقوقی رایانداد

تیم رایانداد درک عمیقی از مسائل مربوط به تکنولوژی ، حقوق و کسب و کار دارد. چشم انداز ما، ارائه خدمات حقوقی حرفه ای و قابل اعتماد و امین در سریعترین زمان ممکن به نهادها و سازمانها و همینطور اشخاص حقیقی می باشد. تلاش ما برآن است که هر پرونده را با بالاترین میزان پاسخگویی و مسئولیت به انجام رسانیم و اینگونه به بهترین شکل خود را معرفی نماییم. با مشاورین ما تماس بگیرید : 09121699718

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوتاه درباره ما

موسسه حقوقی رایانداد با هدف ارائه خدمات حقوقی قابل اطمینان به هموطنان عزیز در هر کجای ایران و جهان به همت وکلای باسابقه و متخصصین IT ، تحت برند رایانداد به این عرصه پانهاد و فعالیت خود را آغاز نمود.زمینه فعالیت موسسه به مدد بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری به صورت تخصصی پرونده های سایبری و مسائل حقوقی را شامل میشود. تمرکز ویژه رایانداد بر مسائل حقوقی فناوری اطلاعات می باشد و علاوه بر موضوعات رایج در فضای حقوقی، موسسه رایانداد افتخار دارد که در زمره پیشگامان کشور در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی مربوط به فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک قرار دارد.

ما را دنبال کنید…