مشاوره حقوقی نام های دامنه

حقوق نام دامنه ، مشاوره حقوقی نام های دامنه

مشاروه حقوقی نام دامنه – فراگیر شدن استفاده از اینترنت در چند سال اخیر موجب شده کارکرد تجاری استفاده از این فناوری رشد چشمگیری داشته باشد. یکی از مصادیق اصلی استفاده از اینترنت در کسب وکار ایجاد وب سایت های اینترنتی با از استفاده نام های تجاری است که با هدف تبلیغات و فروش محصولات تجاری از طریق سایت های اینترنتی صورت می گیرد. از انجایی که بیشتر شرکت ها و کمپانی ها اطلاعات و محصولاتشان رابا ایجاد وب سایت در بستر اینترنت قرار می دهند , درگیری بر سر نام دامنه های اینترنتی طی چند سال اخیر متداول تر شده است.سوء استفاده از نام های تجاری سایر برندها با اثبات سوء نیت ثبت کننده نام دامنه در سوء استفاده از آن نام و پیگیری حقوقی موضوع نسبت به بازگرداندن نام ثبت شده به صاحب اصلی برند اقدام نمود. این امر با توجه به تخصصی بودن آن خصوصا در حوزه های فنی و شناخت قوانین ملی و بین المللی مرتبط با ثبت نام دامنه نیاز به دانش کافی حقوقی و فنی دارد.

به علت افزایش محبوبیت و شهرت اینترنت , شرکت ها به این نتیجه رسیدند که داشتن یک نام دامنه که مشابه نام شرکت یا نام یکی از محصولاتشان است می تواند بخش باارزشی برای حضورشان در اینترنت باشد. شرکتی که می خواهد یک نام دامنه را به دست اورد می بایست با مراجعه به پایگاه های اینترنتی ثبت دامنه و جست و جوی نام مورد نظر از آزاد بودن آن نام و یا رزرو شدن توسط شخص دیگر اطمینان یابد. وقتی که یک شرکت متوجه می شود که نام دامنه متناظر با نام شرکت آنها یا علامت تجاری محصولاتشان  متعلق به شخص دیگری است در این صورت شرکت می تواند یک نام دیگر انتخاب کند یا اینکه

مبارزه برای بازپس گیری نام دامنه را آغاز نماید.

مرکز مشاوره حقوقی وکیل سایبری رایانداد آمادگی ارائه مشاوره فنی و حقوقی لازم و نیز پیگیری قضایی موضوع در ابعاد داخلی و بین الملی را دارد.

کوتاه درباره ما

موسسه حقوقی رایانداد با هدف ارائه خدمات حقوقی قابل اطمینان به هموطنان عزیز در هر کجای ایران و جهان به همت وکلای باسابقه و متخصصین IT ، تحت برند رایانداد به این عرصه پانهاد و فعالیت خود را آغاز نمود.زمینه فعالیت موسسه به مدد بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری به صورت تخصصی پرونده های سایبری و مسائل حقوقی را شامل میشود. تمرکز ویژه رایانداد بر مسائل حقوقی فناوری اطلاعات می باشد و علاوه بر موضوعات رایج در فضای حقوقی، موسسه رایانداد افتخار دارد که در زمره پیشگامان کشور در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی مربوط به فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک قرار دارد.

ما را دنبال کنید…