وکالت جرایم هک و نفوذ

 

وکالت جرایم هک و نفوذ – یکی از عمده جرایم فضای مجازی هک سیستم ها و سایت ها و نفوذ به آنهاست اقدامی که خسارت های عمده مادی و معنوی را به دنبال دارد.

به استناد قانون یکم جرایم رایانه ای هر گونه دسترسی بدون اجازه به اطلاعات و دیتا دیگر افراد چه در لپ تاپ چه موبایل و چه رایانه جرم تلقی شده و از ‌۹۱ روز تا یک سال حبس و جریمه نقدی دارد. همچنین اگر اطلاعات بدست آمده از هک به نوعی اسرار فرد دیگری باشد و شخص هکر این اطلاعات را در دید عموم قرار دهد و یا در فضای مجازی منتشر کند به موجب ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای، مجازاتش تادو سال حبس و جزای نقدی است.

با توجه به اینکه امروزه تلفن همراه تنها یک وسیله ارتباطی ساده نیست و انواع و اقسام اطلاعات در آن قرار میگرد، معمولا سوژه خوبی برای جوانان و نوجوانان محسوب میشود که در بسیاری از موارد برای کنجکاوی اقدام به نفوذ و یا هک سیستم دیگران می کنند.

باید دقت کرد که حتی اگر سو نیتی نیز وجود نداشته باشد، خود این عمل جرم تلقی شده و در دادگاه برای شخص محکومیت و حتی سو سابقه در برخواهد داشت.

با توجه به تعدد وقوع این اتفاق در مورد افراد فاقد سو نیت قبلی،داشتن یک وکیل جرایم رایانه ای که در زمینه این پرونده ها تجربه بالایی داشته باشد میتواند تا حد زیادی به روند رسیدگی پرونده و رفع مشکل کمک کننده باشد.

دسترسی به سیستم اشخاص و هر گونه دستکاری و یا تخریب یا پخش ویروس و تروجان و …. نیز جز سو نیت محسوب شده و شامل مجازات سنگین تری خواهد شد.

شناسایی و تشخیص حمله کننده، مستندسازی موضوع و پیگیری آن در مراجع قضایی بدون داشتن دانش فنی امری امکان ناپذیر بوده و چه بسا در بسیاری موارد عدم آشنایی با موضوع سبب می گردد نتیجه مورد نظر که همانا شناسایی مرتکب جرم است حادث نگردد.

مرکز مشاوره فنی حقوقی وکیل سایبری رایانداد آمادگی دارد ضمن قبول اینگونه دعاوی نسبت به ارائه مشاوره های تخصصی نیز اقدام نماید.

کوتاه درباره ما

موسسه حقوقی رایانداد با هدف ارائه خدمات حقوقی قابل اطمینان به هموطنان عزیز در هر کجای ایران و جهان به همت وکلای باسابقه و متخصصین IT ، تحت برند رایانداد به این عرصه پانهاد و فعالیت خود را آغاز نمود.زمینه فعالیت موسسه به مدد بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری به صورت تخصصی پرونده های سایبری و مسائل حقوقی را شامل میشود. تمرکز ویژه رایانداد بر مسائل حقوقی فناوری اطلاعات می باشد و علاوه بر موضوعات رایج در فضای حقوقی، موسسه رایانداد افتخار دارد که در زمره پیشگامان کشور در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی مربوط به فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک قرار دارد.

ما را دنبال کنید…