شکایت از مزاحم در اینستاگرام

شکایت از مزاحم در اینستاگرام

امیدواریم تا کنون چنین تجربه ای نکرده باشید! اما اگر متاسفانه در اینستاگرام برای شما مزاحمتی پیش آمده و یا محتوایی باعث رنجیده شدن خاطر شما شده است، بهتر است بی‌تفاوت نباشید و نسبت به گزارش و برخورد با آن اقدام کنید!

همانطور که میدانیم برای استفاده از هر چیز، ابتدا باید فرهنگ و قوانین استفاده از آن را بیاموزیم تا دچار مشکل نشویم. اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست و قوانین مربوط به خود را دارد.

هر روز افراد زیادی با مراجعه به موسسه ما سئوالاتی در این رابطه دارند که برخی از آنها به شرح زیر می باشد :

 • مراحل شکایت از اکانت اینستاگرام به علت مزاحمت چگونه است ؟
 • اگه تو اینستا اکانت موقت بسازن مزاحم شدن و بعد پاک کنن پیگیری چگونه است ؟
 • شکایت از مزاحم در اینستاگرام
 • جرایم رایانه ای و مزاحمت در تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک
 • توهین در دایرکت اینستاگرام و ایجاد مزاحمت چه مجازاتی دارد؟
 • مزاحمت اینستاگرامی و پیگیری آن به چه صورتی میباشد؟
 • روند شکایت از مزاحمت اینستاگرام چگونه است؟
 • امکان استعلام ای اپی از اینستاگرام توسط پلیس فتا وجود دارد ؟
 • آموزش کامل گزارش مزاحمت در اینستاگرام
 • شکایت از مزاحم در اینستاگرام
 • اگر کسی با اکانت ساختگی در قسمت دایرکت اینستاگرام‌ اقدام به توهین کند ولی اکانت خود را پاک کند آیا پیدا کردن صاحب اکانت پاک‌شده از طریق پلیس فتا قابل پیگیری است؟این پروسه چقدر طول میکشد؟در صورت پیدا شدن صاحب اکانت پاک شده جزای او چیست؟

۳ روش گزارش مزاحمت در اینستاگرام

اصولا در اینستاگرام میتوانید از ۳ طریق نسبت به اعلام شکایت اقدام کنید:

 1. شکایت از یک پیج یا فرد
 2. شکایت از یک پست یا مطلب
 3. شکایت از یک کامنت یا نظر

البته این موارد از طریق خود اینستا انجام میشه و ما بهتون پیشنهاد می کنیم به نکته زیر هم توجه کنید :

در کل برخی از شهر های کشور دادسرای ویژه جهت رسیدگی تخصصی به این جرایم وجود دارد، اولین عملی که باید انجام داد تهیه اسکرین شات از صفحه ای میباشد که عمل خلاف در آن وجود دارد تا جزء ادله ابرازی در پرونده باشد. با مراجعه به دادسرا و ارائه شکواییه پرونده به جریان میافتد و سپس به پلیس فتا ارجاع میشود، پلیس فتا با بررسی شکایت و پرونده ادله را بررسی کرده و صفحات وقوع جرم را جستجو میکند و پرونده را به دادسرا میفرستد. دادیار دادسرا در صورت وقوع جرم مشتکی علیه را احضار نموده و روند کیفری پرونده مانند حالت به جریان میافتد. ( در تمام این مراحل وکلای ما می تونن همراه شما باشند )

حقوق سایبری, مقالات
About موسسه حقوقی رایانداد

تیم رایانداد درک عمیقی از مسائل مربوط به تکنولوژی ، حقوق و کسب و کار دارد. چشم انداز ما، ارائه خدمات حقوقی حرفه ای و قابل اعتماد و امین در سریعترین زمان ممکن به نهادها و سازمانها و همینطور اشخاص حقیقی می باشد. تلاش ما برآن است که هر پرونده را با بالاترین میزان پاسخگویی و مسئولیت به انجام رسانیم و اینگونه به بهترین شکل خود را معرفی نماییم. با مشاورین ما تماس بگیرید : 09121699718

One Comment
 1. از یک پیج اینستاگرام شکایت دارم به دلیل برداشت محتویات پیج من و عمل کردن ب عنوان من

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوتاه درباره ما

موسسه حقوقی رایانداد با هدف ارائه خدمات حقوقی قابل اطمینان به هموطنان عزیز در هر کجای ایران و جهان به همت وکلای باسابقه و متخصصین IT ، تحت برند رایانداد به این عرصه پانهاد و فعالیت خود را آغاز نمود.زمینه فعالیت موسسه به مدد بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری به صورت تخصصی پرونده های سایبری و مسائل حقوقی را شامل میشود. تمرکز ویژه رایانداد بر مسائل حقوقی فناوری اطلاعات می باشد و علاوه بر موضوعات رایج در فضای حقوقی، موسسه رایانداد افتخار دارد که در زمره پیشگامان کشور در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی مربوط به فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک قرار دارد.

ما را دنبال کنید…