وکالت جرم جعل هویت

 

جرم جعل هویت – به استناد ماده ۶ قانون جرائم رایانه ای تغییر یا ایجاد داده های قابل استناد یا وارد کردن متقلبانه داده همچنین تغییر داده یا علائم موجود در کارت های حافظه جعل رایانه ای محسوب شده و مرتکب به مجازات جاعل رایانه ای که شامل جزای نقدی و تعزیری محکوم می گردد.

سرقت و جعل هویت چیست؟

اهمیت اطلاعات هویتی و شخصی موجب شده تا در فضای مجازی شاهد متولد شدن پدیده‌ای نو به نام “سرقت هویت” باشیم.

افراد سودجو با به سرقت بردن اطلاعات شخصی کاربران می‌توانند به جای مخاطب مورد نظر دست به فعالیت‌هایی نظیر صدور کارت اعتباری، تراکنش مالی، تقاضای وام، اجاره ملک، تکمیل فرم کاریابی و اعلام ورشکستگی از طرف فرد موردنظر بزنند بدون آنکه کاربر اصلی از این تخلفات آگاهی داشته باشد.

مصادیق جرم جعل رایانه ای :

  • جعل رایانه ای – جعل اسناد و داده های الکترونیکی
  • جعل هویت افراد
  • ایجاد صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی

نکته آنجاست که بر اساس تعاریف ذکر شده در ماده شرایط بسیاری باید در کنار هم قرار گیرد بنابراین این جرم را به مرتکب منتسب نمود مواردی چون تعریف داده های قابل استناد وارد کردن با نیت تقلب داده در سامانه و … همگی نیاز به اثبات از نظر فنی و حقوقی داشته که بدون وجود دانش فنی بار اثبات آن کار آسانی نخواهد بود.

کوتاه درباره ما

موسسه حقوقی رایانداد با هدف ارائه خدمات حقوقی قابل اطمینان به هموطنان عزیز در هر کجای ایران و جهان به همت وکلای باسابقه و متخصصین IT ، تحت برند رایانداد به این عرصه پانهاد و فعالیت خود را آغاز نمود.زمینه فعالیت موسسه به مدد بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری به صورت تخصصی پرونده های سایبری و مسائل حقوقی را شامل میشود. تمرکز ویژه رایانداد بر مسائل حقوقی فناوری اطلاعات می باشد و علاوه بر موضوعات رایج در فضای حقوقی، موسسه رایانداد افتخار دارد که در زمره پیشگامان کشور در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی مربوط به فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک قرار دارد.

ما را دنبال کنید…