مشاوره جرائم رایانه ای – وکیل پایه یک جرایم اینترنتی

مشاوره جرائم رایانه ای – وکیل پایه یک جرایم اینترنتی

مشاوره جرائم رایانه ای – وکیل پایه یک جرایم اینترنتی

وکیل پایه یک جرایم اینترنتی

انواع جرایم کامپیوتری

۱٫جرایم کامپیوتری علیه اشخاص (فرد)

۲٫جرایم کامپیوتری علیه اموال (جرایم کامپیوتری اقتصادی)

۳٫جرایم کامپیوتری علیه دولتها و وظایف آنها

جرایم کامپیوتری علیه اشخاص

فروش و یا ارایه عکسهای نامناسب و عدم در نظر گرفتن شرایط سنی مخاطبین بلاخص نوجوانان و جوانان، اذیت و آزار دیگران، بی حرمتی به مقدسات، باج خواهی  از دیگران، کلاهبرداری کامپیوتری که از طریق وارد کردن رمز ها به خودپردازها از کارتهای اعتباری دیگران سوء استفاده میکنند و دهها مورد دیگر همچون سوء استفاده از شبکه تلفن و … به طور کلی این قسم از جرایم رایانه ای شامل آزار و اذیت اینترنتی علیه افراد بوده که با حری مخصوصی افراد ارتباط دارد مثل نژادی، عقیدتی و ….

جرایم کامپیوتری علیه اموال

جرایم اقتصادی که از طریق کامپیوتر انجام می شود مانند تکثیر بدو اجازه از برنامه های کامپیوتری. چون برای تهیه و ساخت یک برنامه کامپیوتری ممکن است هزینه های مالی و زمانی زیادی صرف شده باشد که کپی این برنامه می تواند خسارت زیادی به تهیه کننده ان وارد سازد. یکی دیگر از راههای جرایم رایانه ای علیه اموال می توان به جرایم قاچاق مواد مخدر اشاره نمود چون ضریب اطمینان به این شیوه از روش سنتی بالاتر است و پلیس نیز براحتی نمی تواند پی به این شبکه ها ببرد. بطور اجمالی می توان گفت شامل تبهکاری و خرابکاری های کامپیوتری است.

جرایم کامپیوتری علیه دولتها و وظایف آنها

می توان در این نوع جرایم به انگیزه های سیاسی اشاره نمود که تهدید به گروگان گیری،جاسوسی کامپیوتری، ترور را نام برد با دسترسی به اطلاعات حفاظت شده انجام شده و تروریستهای اطلاعاتی می توانند با استفاده از کامپیوتر بصورت غیر مجاز وارد سیستمهای امنیتی شوند و اقدام به فعالیت های غیر اخلاقی و غیر انسانی نمایند اینگونه جرایم که با ایجاد نا هماهنگی در سیستمهای مالی و بانکی برای انتقال وجه به حساب مجرمان انجام میگردد در نوع خود بسیار زیانبار است.

لازم به ذکر است که :

تفکیک جرم رایانه ای و جرم اینترنتی کمی دشوار بوده و در ابتدای وقوع جرم همه ان را جرم اینترنتی می پندارند در حالیکه بنظر میرسد جرم اینترنتی، جرمی است که در فضای مجازی رخ میدهد ولی جرایم رایانه ای جرمی است که توسط رایانه انجام می شود مثلاً دزدی و کلاهبرداری.

چند هشدارمهم پلیسی 

۱-از مکان های عمومی مانند کافی نت یا اماکنی که دارای اینترنت رایگان هستند وارد حساب اینترنت بانک خود نشوید.

۲-هنگام خرید از فروشگاه ها سعی کنید شخصاً از دستگاهPOS  (کارتخوان) استفاده کنید.

۳-هنگام دریافت پول از دستگاه هایATM مراقب پشت سر خود باشید تا کسی رمز وارد شده شما را نبیند. حواستان به اقلام نامتعارف روی دستگاه هایATM باشد.

۴- همیشه خرید اینترنت خود را از سایت های معتبر انجام دهید و به نشانی درگاه بانکی که به شما معرفی می شود خوب دقت کنید. درگاه های معتبر بانکی همگی با عبارت https شروع می شوند.

۵- سامانه پیامکی حساب بانکی خود را فعال کنید تا در صورت برداشت پول از حسابتان فوری متوجه شوید.

۶-به پیامک ها و ایمیل هایی با محتوای اینکه شما برنده شده اید، وجه نداشته باشید؛ چرا که اغلب انها تنها برای دسترسی به حساب بانکی تان ارسال می شوند. به ایمیل ها و پیامک های ناشناس پاسخ ندهید. اگر احساس کردید که رمز شما به هر دلیلی هک شده، سریعاً ان را تغییر دهید.

۷-هنگام ارتباط با سایت ها و صفحه های شخصی که به نام چهره های مشهور راه اندازی شده است جانب احتیاط را نگهدارید.

موسسه حقوقی رایانداد مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت ۶ نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی رایانداد نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

با ما تماس بگیرید : ۰۹۰۱۰۹۰۱۶۲۴

مقالات
About موسسه حقوقی رایانداد

تیم رایانداد درک عمیقی از مسائل مربوط به تکنولوژی ، حقوق و کسب و کار دارد. چشم انداز ما، ارائه خدمات حقوقی حرفه ای و قابل اعتماد و امین در سریعترین زمان ممکن به نهادها و سازمانها و همینطور اشخاص حقیقی می باشد. تلاش ما برآن است که هر پرونده را با بالاترین میزان پاسخگویی و مسئولیت به انجام رسانیم و اینگونه به بهترین شکل خود را معرفی نماییم. با مشاورین ما تماس بگیرید : 09121699718

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوتاه درباره ما

موسسه حقوقی رایانداد با هدف ارائه خدمات حقوقی قابل اطمینان به هموطنان عزیز در هر کجای ایران و جهان به همت وکلای باسابقه و متخصصین IT ، تحت برند رایانداد به این عرصه پانهاد و فعالیت خود را آغاز نمود.زمینه فعالیت موسسه به مدد بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری به صورت تخصصی پرونده های سایبری و مسائل حقوقی را شامل میشود. تمرکز ویژه رایانداد بر مسائل حقوقی فناوری اطلاعات می باشد و علاوه بر موضوعات رایج در فضای حقوقی، موسسه رایانداد افتخار دارد که در زمره پیشگامان کشور در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی مربوط به فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک قرار دارد.

ما را دنبال کنید…